Firma PTAK LPG Słupsk to jedyny zakład w okolicach Słupska który ma uprawnienia do serwisu i montażu instalacji gazowych Landi Renzo, Lovato Smart, Lovato, Landi Renzo OMEGAZ

Firma Landi Renzo obecny właściel marki LOVATO to jedna z najbardziej znanych producentów instalacji gazowej.

Montujemy i serwujemy LandiRenzo od 10 lat. Zamontowaliśmy ponad 200 zestawów OMEGAZ Lanid Renzo. Jest to drogi ale wysokiej jakości produkt polecamy te instalacje do samochodów klasy Premium. Na instalacje udzielamy 2 lata gwarancji, z możliwością serwisowania na gwarancji instalacji w całym kraju.

Smart Lovato nowy, funkcjonalny, wydajny i oszczędny wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego. Sterownik dający możliwość łatwiejszej instalacji i obniżenia kosztów jest w stanie przetworzyć w bardzo zaawansowany sposób sygnały z systemu benzynowego, powodując iż sygnał MAP jest już nie potrzebny. Wprowadzona nowa listwa wtryskowa może być zastosowana w wersji z 4 wtryskiwaczami jak i również w wersji 2+2 dla siłowników BOXER oraz innych specyficznych silników. Ponadto, na listwie zabudowany został czujnik temperatury i ciśnienia gazu.

Lovato gwarantem prawidłowego funkcjonowania najnowszego systemu SMART.
System SMART jest atrakcyjną propozycja zarówno pod względem technicznym jak i cenowym, tak bardzo oczekiwaną przez montażystów oraz ich klientów.

Do samochodów z sekwencyjnym wtryskiem - OMEGAS

LPG, w stanie ciekłym , wypływa ze zbiornika poprzez wielozawór ( który poprzez zewnętrzne gniazdo wlewu służy także do tankowania LPG ) i skierowane zostaje do komory silnika przez przewód, na którym umieszczony jest elektrozawór LPG, umożliwiający przepływ gazu tylko przy silniku pracującym i przełączniku ustawionym w pozycji “GAZ”. Komora silnika zawiera reduktor, gdzie następuje redukcja ciśnienia LPG i jego zamiana z cieczy w gaz.

Wielopunktowy system wtrysku sekwencyjnego LANDIRENZO OMEGAS należy do najnowszej generacji, dostępnych na rynku, systemów przejścia z zasilania na benzynę na zasilanie LPG w fazie lotnej. Komputer ECU gazu określając aktualny czas wtrysku gazu opiera się na przejętych, podczas działania na gaz, czasach wtrysku benzyny.

LANDIRENZO OMEGAS może korzystać z różnego typu wtryskiwaczy w zależności od późniejszego zastosowania oraz cech silnika, w którym system ten jest instalowany.

REDUKTOR. Reduktor/parownik włączony jest w obieg układu chłodzenia silnika. Zaopatruje system w gaz o odpowiednim ciśnieniu (w wyniku podgrzania ciekły gaz przechodzi w stan lotny), które stale kontroluje. Prosta konstrukcja zapewnia długą i bezawaryjną obsługę. Model reduktora dobierany jest do danego modelu silnika.

KOMPUTER. Strategia kontroli elektronicznej jest zarejestrowana na mapie sterowania wtryskiwaczami gazu, która zawiera także wartości liczby obrotów silnika i czasy wtrysku benzyny.