PTAK LPG jest jedynym autoryzowanym punktem montażu i serwisu instalcji KING w Słupsku i okolicach.

Dzięki umowie partnerskiej z producentem instalacji KING obsługujemy i serwisujemy instalcje na gwarancji montowane w całej Polsce.

Instalacja KING dzięki najlepszemu współczynnikowi cena/jakość jest najbardziej popularną instalacją gazową w naszej firmie.

System sekwencyjnego wtrysku gazu KING, jest nowoczesną i zaawansowaną elektroniką sterującą zasilaniem LPG. Przeznaczoną do samochodów wolnossących jak i turbodoładowanych z wielopunktowym wtryskiem benzyny typu sekwencyjnego oraz full group. Produkowanym przez włoską firmę A.E.B. Alternative Fuel Electronics światowego potentata produkcji samochodowych systemów autogaz.
System KING odczytuje wartości korektorów mieszanki i dostosowuje czasy wtrysku gazu tak, aby korektor długoterminowy, oraz korektor krótkoterminowy oscylowały jak najbliżej oczekiwanych wartości fabrycznych dla danego auta. Dzięki tej funkcji system zasilania gazem posiada właściwości samoadaptacyjne w czasie rzeczywistym.

System KING jest wyposażony w intuicyjnie prostą mapę, której charakterystykę można dowolnie modyfikować.
KING gwarantuje doskonałe osiągi pojazdu podczas zasilania gazem i nie ma najmniejszego wpływu na osiągi pojazdu podczas zasilania benzyną.
System współpracuje z szeroką gamą dostępnych na rynku wtryskiwaczy gazu i reduktorów.
Firma Ptak LPG w Słupsku najczęściej używa wtrysków HANA OMVL Barracuda i Matrix.

Dostępne warianty systemu KING:

KING MP32 - kompaktowy 1- wtyczkowy ekonomiczny system (w drugiej połowie 2013 roku zastąpi king 4 E)
KING 4E – system obsługujący auta do 4 cylindrów w ekonomicznej plastikowo-blaszanej obudowie
KING MP48 - kompaktowy 1 - wtyczkowy system w polimerowej obudowie (identyczne funkcje jak KING MO48 OBD tylko bez możliwości podłączenia OBD)
KING MP48 OBD - kompaktowy 1 - wtyczkowy system w polimerowej obudowie połączony z OBD i wykorzystujący informacje płynące z OBD do korekt mapy LPG/CNG w czasie rzeczywistym
KING 4 OBD - system obsługujący auta do 4 cylindrów w aluminiowej obudowie połączony z OBD i wykorzystujący informacje płynące z OBD do korekt mapy LPG/CNG w czasie rzeczywistym
KING 5-6-8 OBD - system obsługujący auta 5-6-8 cylindrów w aluminiowej obudowie połączony z OBD i wykorzystujący informacje płynące z OBD do korekt mapy LPG/CNG w czasie rzeczywistym